Gemmoterapie - medicína pupenů

I když dosavadní západní medicína dosáhla v posledních letech vysokého rozvoje, přesto přibývá alergií, zhoubných onemocnění a vznikají i nové nemoci. Lidé se tak často navrací k přírodní formě léčení a prevenci. Jednou z moderních léčebných metod, přinášející pozoruhodné výsledky i u obtížně léčitelných nemocí, je nová terapie s názvem gemmoterapie (medicína pupenů). Jde o léčbu pomocí kapek připravených z výtažků pupenů stromů a keřů, nebo bylin.

V roce 1952 jako první připravil výtažek z pupenů břízy belgický lékař Dr. Paul Henry z Bruselu. Ten si po stovkách experimentů s rostlinnými látkami uvědomil, že každá rostlina ukládá do pupenů to nejcennější pro svůj další růst a pupeny jsou tak výjimečnou částí každé rostliny. Mohou obsahovat nejvíce léčivých látek z celé rostliny. Dr. Henry po vyzkoušení výtažků z pupenů zjistil, že jejich účinky jsou příliš silné a upravil tinkturu homeopaticky (potencováním na 1 desetinnou hodnotu D1), aby tak došlo k jejímu zředění. Tím zároveň spojil klasické a homeopatické působení obsahových látek rostlin.

U nás se o gemmoterapii a její využití začali zajímat nejznámější představitelé alternativní medicíny, Josef A. Zentrich a ing. Jiří Janča, kteří jako první o této metodě napsali v roce 1997. V následujícím roce začala gemmoterapeutika vyrábět Mgr. Jarmila Podhorná, takže dnes jsou tyto léčiva k dostání i u nás a na rozdíl od zahraničí, za nižší cenu.

Podstatou této metody je léčebné využití zárodečných tkání, jako jsou pupeny, kořínky, nebo mladé listy či výhonky (letorosty). V pupenu (latinsky gemmon) jsou uloženy neobyčejně účinné látky pro léčení lidského organismu. Jedná se o hormony, enzymy, stopové prvky, vitamíny a další látky, kterých má zejména při onemocnění lidské tělo nedostatek.

Na začátku každé léčebné kúry se doporučuje nejprve organismus očistit. K tomuto účelu se nejčastěji používá tinktura z březových pupenů, která má všeobecně očistný účinek celého organismu a stimuluje funkci jater a slinivky.

Tato očistná kúra by měla trvat 3-4 dny, lze použít i pupeny buku nebo dubu. Tím dojde k odbourání a vyplavení toxických látek z organismu a organismus je připravený na užívání silných gemmoterapeutik.

Následující léčebná kúra, zaměřená již podle druhu nemoci, má tak mnohem větší účinek.

Jelikož se tato metoda řadí k léčení pomocí přírodních prostředků, má mnoho výhod. Léčbu můžeme provádět u každé nemoci a dokonce ji můžeme použít i u nejasné příčiny onemocnění.

U jednotlivých kúr jsou uvedeny počty kapek na 1 kg hmotnosti člověka a den.

Délka kúry probíhá po dobu 3 - 12 týdnů, podle závažnosti onemocnění.

Dávkování se obvykle dělí na dvě až tři části a tinktura se užívá před jídlem.


Sdílet na: Facebook Linkuj.cz
Přehled komentářů k článku
... doposud nebyl přidán žádný komentář ...

(c) Naše výživa, 2010-2023 - Provozní podmínky serveru - Použití cookies - Kontakty    Zobrazit verzi: Klasická | Mobilní