Co je gemmoterapie

Gemmoterapie je nový podobor fytoterapie. Léčivé účinky pupenů jsou známy již v nejstarších lékopisech, přičemž není bez zajímavosti, že latinské gemma znamená pupen a zároveň také drahokam. Tato skrytá příbuznost pupenu s oblastí nerostů neunikla zakladateli tohoto oboru, francouzskému lékaři P. Henrimu. Uvědomil si, že v pupenech je skryta veškerá síla budoucí rostliny. Jejich lůžka, z nichž pokaždé na jaře vyraší nové listy, nikdy neumírají, a produkují zárodečné buňky. V pupenech je obsaženo obrovské množství nukleových kyselin, minerálů, vitamínů, hormonů, enzymů a životodárné mízy, jež mobilizují potenciální biologickou energii rostliny.

Čínská a tibetská medicína, kde se také znalosti o pupenech v léčení používají, říká, že vývoj bylin a jejích reprodukčních částí musí projít uceleným cyklem. Z toho vyplývá, že pupeny se mohou sbírat pouze a výhradně v době k tomu určené, a to je časně zjara těsně před rozpukem. Kdyby byl porušen cyklus a sbíraly se na podzim, neměly by pupeny v sobě tu obrovskou dravou sílu, v čínské medicíně nazývanou síla jarního bambusu.

Gemmoterapie může nahradit i klasickou léčbu, kdy nelze z různých důvodů podávat silné léky. Podáváním tinktury jsou současně s léčbou tělu dodávány potřebné vitamíny a stopové prvky i hormony.

Gemmoterapii můžeme provádět i preventivně, ale počítejte s tím, že nástup účinků je většinou pomalejší, než u klasických léků.

Působení je bez vedlejších účinků a zároveň dochází k čištění těla přirozenou cestou. Současně se zlepšuje imunita a funkce centrální nervové soustavy. Organismus se během léčebné kúry také celkově omladí a posílí.

Gemmoterapii lze kombinovat i s ostatními léky a léčebnými metodami, u méně závažných onemocnění může tato odborně aplikovaná kúra nahradit klasickou léčbu chemickými léky.


Sdílet na: Facebook Linkuj.cz
Přehled komentářů k článku
... doposud nebyl přidán žádný komentář ...

(c) Naše výživa, 2010-2023 - Provozní podmínky serveru - Použití cookies - Kontakty    Zobrazit verzi: Klasická | Mobilní