Detoxikace organismu, posílení imunity pomocí citrusů

Nejen za chřipkou a opakovanými problémy s nachlazením, stojí zejména zahlenění organismu. Imunitní systém je nutné podpořit, a to zejména očistou střev a lymfatického systému. Z přírodních prostředků jsou vhodné zejména čerstvé ovocné šťávy z grepů, citronů a pomerančů. Tím, že jsou šťávy velmi dobře stravitelné a potřebují mnohem méně kyselin na trávení, dostane i žaludek prostor na regeneraci.

obrázek ke článku Detoxikace organismu, posílení imunity pomocí citrusů

Očista organismu znamená krátkodobé přerušení běžného způsobu stravování, čímž dochází k regeneraci organismu. Tím, že si tělo odpočine od konzumace hůře stravitelných potravin, může se intenzivně věnovat očistě, buňky se rychle regenerují.

Očistu je vhodné provádět hned po úplňku, tj. ve fázi ubývajícího měsíce.

Třídenní detoxikační kůra:


  • Připravíme si 1 litr citrusové šťávy, a to tak, že vymačkáme 2 grepy, 1 citrón a tolik pomerančů, abychom získali 1 l citrusové šťávy.
  • V průběhu dne vypijeme až 2 litry této šťávy a neomezené množství čisté vody.
  • Šťávu si připravujeme vždy čerstvou, neboť oxidace ničí vitamin C.
  • Šťávy popíjíme pomalu, převalujeme v ústech, aby se spojily se slinami, které rovněž napomáhají trávení.
  • V případě velkého hladu můžeme konzumovat celý pomeranč i s dužninou, ale vhodnější je potlačit hlad přírodní šťávou nebo vodou.

Očista pomocí přírodních šťáv dodá tělu živiny a antioxidanty, čímž získáme novou energii a budeme se cítit mnohem lépe.

Regenerují se hlavně játra, žaludek střeva. Dojde k optimalizaci pH, organismus a posílení imunity.

Sdílet na: Facebook Linkuj.cz
Přehled komentářů k článku
... doposud nebyl přidán žádný komentář ...

(c) Naše výživa, 2010-2023 - Provozní podmínky serveru - Použití cookies - Kontakty    Zobrazit verzi: Klasická | Mobilní