Volba myčky – šířka, vestavba, podstavba
Myčka nádobí šetří místo a díky ní máte v kuchyni stále uklizeno. Stačí jen nádobí narovnat dovnitř myčky a o zbytek se postará váš nový pomocník. Novější modely myček jsou dokonce konstruovány tak, aby se do nich při zachování standardních rozměrů vešlo více nádobí (velké hrnce, zapékací mísy, pánve). Ocení je početnější rodiny nebo ti, co hodně a často vaří.
S myčkou je nutné počítat již ve fázi plánování nové kuchyně. Nejvhodnější je myčku umístit v blízkosti dřezu, abyste měli napojení na vodu a odpad, ale také kvůli snadné manipulaci se špinavým nádobím.
Ideální je myčku zabudovat přímo do kuchyňské sestavy, kdy dvířka myčky jsou ze stejného materiálu jako ostatní skříňky a viditelný je pouze přední ovládací panel.
Pro ty z vás, jenž chtějí myčku umístit pod kuchyňskou linku a zároveň potřebují finančně ušetřit, nabízí se volba spotřebiče, který umožňuje podstavbu. U takové myčky se dá odmontovat horní deska, čímž se její výška z 85 cm sníží na cca 82 cm. Tato výška již umožňuje zasunout spotřebič pod kuchyňskou linku.
Výrobci standardně nabízejí dvě šířky.
Šířku myčky (45 nebo 60 cm) volíme s ohledem na volné místo, které máme v kuchyni k dispozici. Rozhodující je i to, zda je možné spotřebič vestavět přímo do linky, nebo budeme spíš potřebovat volně stojící myčku.
Užší modely mají šířku 45 centimetrů, pojmou většinou 6 - 10 sad nádobí. Jsou tedy vhodné pro maximálně dvoučlenné domácnosti. Navíc je nutné počítat s tím, že větší hrnce či pekáče se do tohoto typu vejdou jen obtížně.
Myčku o šířce 60 cm volíme pro 3 a více člennou rodinu, do které se vejde 12 sad nádobí. I když by naší pozornosti neměla uniknout spotřeba vody a energie, je širší myčka pro větší rodinu rozhodně výhodnější, a to jak z ekonomického, tak i z praktického hlediska.
Sdílet na:
Přehled komentářů k článku
... doposud nebyl přidán žádný komentář ...