Americké lednice (Side by side)

Americké lednice (Side by side) jsou dvoudveřové a nabízejí velký objem chladničky i mrazničky. Bývají nejčastěji 180 cm vysoké, 80 - 90 cm široké a 75 cm hluboké. Již podle rozměrů je patrné, že tyto lednice jsou určeny do prostornějších bytů a domů užívaných početnějšími rodinami. Velký objem a vyšší komfort užívání jsou vyváženy vyšší cenou. Tento typ lednice lze pořídit již od 16 000 Kč, zpravidla se však cena pohybuje mezi 30 - 45 tisíci.

Vysoký komfort představuje především kombinace chladničky a mrazničky, kdy jedny dveře vedou do chladničky, druhé do mrazničky (vzhled dvoudvéřové skříně). Tento způsob zajišťuje pohodlný přístup k chlazeným i mraženým potravinám v lednici, umístění potravin ve výši očí v chladící i mrazící části.

Lednice nabízejí možnost tvorby ledové tříště či chlazených nápojů přímo v prostoru dveří lednice.

K distribuci ledu, který tyto lednice vyrábějí, dochází pomocí speciálního otvoru (šachty) umístěného ve dveřích mrazničky. I když je tento systém velmi efektní, dochází při něm bohužel k velkým únikům studeného vzduchu z mrazničky, což vede ke zvyšování spotřeby elektrické energie.

U některých typů je tzv. minibar, kam lze umístit lahve s nápoji. Při servírování nemusíte otevírat celé dveře, čímž nedojde k výměně veškerého vzduchu v lednici, ale pouze v tomto boxu. Energetická úspora je samozřejmě veliká.


Sdílet na: Facebook Linkuj.cz
Přehled komentářů k článku
Retro americká ediceAnezka04.04.2018
Vyhledávání na webu nasevyziva.cz: 
domácí lékař Domací lékař - alternativní medicína

léčba, prevence, osvědčené postupy našich předků
 
 
Všechny články v aktuální sekci:


Další články najdete v sekci
Dvoudvéřové americké lednice
 

(c) Naše výživa, 2010-2023 - Provozní podmínky serveru - Použití cookies - Kontakty    Zobrazit verzi: Klasická | Mobilní