Příkrmy

S příkrmy nezačínáme nikdy před dokončeným 4. měsícem, podáváme je zásadně lžičkou.

obrázek ke článku Příkrmy

Jestliže dítě prospívá, mělo by být plně kojeno mateřským mlékem nebo by mu měla být podávána náhrada mateřského mléka do 6. měsíce věku.

U nekojených dětí lze s příkrmy začít i dříve. Nezačínáme však s nimi nikdy před dokončeným 4. měsícem. Příkrmy je vhodné podávat zásadně lžičkou.

Začínáme jedním druhem zeleniny nebo ovoce


Zpočátku nemícháme dohromady zeleninu s ovocem, připravujeme samostatně (mrkev, brambor, banán). Nový druh má být vždy zaváděn s odstupem 3 - 4 dnů. Důvodem je snazší rozpoznání případné nesnášenlivosti na daný druh příkrmu.

Postupně do stravy zařazujeme další druhy zeleniny


Cuketa, dýně, špenát, brokolice, řepa, kapusta, květák ... a nakonec dítěti podáváme vícesložkové zeleninové příkrmy.

Po dokončeném 6. měsíci věku začínáme i kojenému dítěti podávat nemléčné příkrmy. Když si dítě zvykne na zeleninu, přidáváme mu do příkrmů jemně nakrájené uvařené libové maso (drůbeží, králičí, hovězí a jehněčí). Jednou týdně nahradíme maso vaječným žloutkem. Vejce vaříme 10 minut natvrdo. Až jako poslední druh příkrmu přidáváme do zeleniny i ovoce. Každá porce příkrmu plnohodnotně nahradí jednu porci mléka.

Více informací najdete v samostatné sekci Dětské příkrmy.


Sdílet na: Facebook Linkuj.cz
obrázek ke článku Příkrmy

Vyhledávání na webu nasevyziva.cz: 
domácí lékař Domací lékař - alternativní medicína

léčba, prevence, osvědčené postupy našich předků
 
 
Všechny články v aktuální sekci:


Další články najdete v sekci
Dětská výživa
 

(c) Naše výživa, 2010-2023 - Provozní podmínky serveru - Použití cookies - Kontakty    Zobrazit verzi: Klasická | Mobilní