Jak na zašlou špínu a jiné nečistoty

Často se stává, že i když se snažíme sebevíc, některou špínu se nám nepodaří odstranit pouhým umytím. I když dnešní nabídka chemických přípravků je široká, lákavé reklamy slibují odstranit i "zažranou špínu", ne každý snáší tyto agresivní chemické látky. Přibývá stále více alergiků, a to nejen na potřísnění těmito látkami, ale i na jejich výpary. Také je mezi námi mnoho jedinců, jež s ohledem na přírodní prostředí volí raději méně agresivní čisticí prostředky. A právě pro ty z vás, kteří dáváte přednost "babským radám", je určena tato rubrika o čištění.

Jedlá soda


  • Jsou-li vaše vařečky zašlé i po důkladném ručním vydrhnutí, či umytí v myčce, ponořte je na noc do roztoku jedlé sody. Ráno už jen opláchnete a necháte vyschnout. Budete mile překvapeni, vařečky zas budou jako nové.

Pára z teplé sprchy


  • Chceme-li si alespoň trochu usnadnit dřinu při mytí koupelny, využijte páry z teplé sprchy. Pára uvolní nečistoty na jejich povrchu a půl práce je hotové.

Sůl


  • Vaše skleničky získají nádherný lesk a čistotu, když je celé otřete hadříkem namočeným v soli, lehce opláchnete a doleštíte flanelovým hadříkem.

Dětský olejíček


  • Kvalitu dětského olejíčku oceníte nejen při péči o své ratolesti, ale i při péči o svou koženou sedací soupravu nebo koženou tašku či kabelku. Stačí na hadřík nakapat pár kapek dětského oleje a řádně olejíček vetřít do kůže. Nakonec můžete lehce přeleštit měkkým hadříkem. Kůže bude opět krásně lesklá, hladká a měkká.


Sdílet na: Facebook Linkuj.cz

(c) Naše výživa, 2010-2023 - Provozní podmínky serveru - Použití cookies - Kontakty    Zobrazit verzi: Klasická | Mobilní