Dětské cestovní jídelní židličky

Pro větší pohodlí a bezpečnost stolování dětí v restauracích, ale i na cestách jsou určeny jídelní sedátka a cestovní jídelní židličky. Jejich použití je až do 36 měsíců věku dítěte, maximální nosnost bývá 15 - 18 kg.

obrázek ke článku Dětské cestovní jídelní židličky

Cestovní jídelní židličky představují jedinečnou příležitost, jak pohodlně cestovat i s malým dítětem.

Předtím, než se rozhodnete, jakou židličku si pořídit, měli byste se zamyslet nad tím, kdy, kde a jak často ji chcete používat.

Pokud chcete cestovní židličku za účelem posadit dítě na návštěvě nebo v restauraci, bude vám bohatě stačit jednoduchý nafukovací model, který lze upevnit pouze na židli s opěradlem. Snadno se skládá a rozkládá, díky speciálnímu ventilu se židlička sama nafoukne. Váží do 1 kg a složená zabere ve vaší tašce jen málo místa. Lze ji přenášet i v praktické tašce přes rameno, která je její součástí.

Tato sedačka je vhodná pro děti od 12 do 36 měsíců, maximální nosnost je 18 kg. I přes svoji jednoduchost velmi pohodlná, dva bezpečnostní pruhy zajistí bezpečné přichycení ke klasické jídelní židli. Je opatřena tříbodovým bezpečnostním pásem, obsahuje praktickou kapsu na jídelní pomůcky nebo hračku.

Složitější cestovní židličky jsou sice méně skladné, ale svým provedením dokážou plně nahradit klasické dětské jídelní židličky. Jsou určeny pro věk dítěte od 6 do 36 měsíců. Vyrábějí se buď z omyvatelného plastu nebo z odnimatelných, snadno pratelných materiálů. Jsou homologovány dle směrnice EU.

Pomocí upínacích popruhů se židlička snadno instaluje k sedací a opěrné časti klasické jídelní židle. Jsou vybaveny tříbodovým bezpečnostním pásem pro upínání dítěte, mají nastavitelnou výšku posedu, odnímatelný jídelní nebo hrací pultík. Složená zabíra jen málo místa. Lze je pohodlně přenášet v tašce, která bývá součástí výrobku.

Rady a doporučení při použití cestovních jídelních židliček:


  • sedák židle by neměl být menší než podstavec sedačky
  • nikdy nedávejte sedačku na otočné židle ani na skládací židličky
  • dítě v sedačce vždy připoutejte bezpečnostním popruhem
  • změny polohy židličky a nastavení její výšky neprovádějte, když už dítě v židličce sedí
  • uvědomte si, že výklopný stolek není dostatečná bezpečnostní zábrana


Sdílet na: Facebook Linkuj.cz
obrázek ke článku Dětské cestovní jídelní židličky

Vyhledávání na webu nasevyziva.cz: 
domácí lékař Domací lékař - alternativní medicína

léčba, prevence, osvědčené postupy našich předků
 
 
Všechny články v aktuální sekci:


Další články najdete v sekci
Jídelní židličky
 

(c) Naše výživa, 2010-2023 - Provozní podmínky serveru - Použití cookies - Kontakty    Zobrazit verzi: Klasická | Mobilní