Nebezpečný dětský kočárek Implast Bolder 4 z Polska

Česká obchodní inspekce (ČOI) průzkumem trhu zjistila, že je u nás prodáván výrobek, který představuje vážné riziko pro uživatele. Jedná se o dětský kombinovaný kočárek Implast Bolder 4, jehož výrobcem je polská firma P.P.H. IMPLAST.

obrázek ke článku Nebezpečný dětský kočárek Implast Bolder 4 z Polska

Česká obchodní inspekce (ČOI) varuje před nebezpečným dětským kočárkem Implast Bolder 4 vyrobeným v Polsku, který se objevil na tuzemském trhu a kvůli špatné konstrukci nesplňuje bezpečnostní normy. Výrobcem kočárku je firma P.P.H. IMPLAST s. j. , Wykopy 11, 60-001 Poznaň, Polsko. ČOI zakázala prodej tohoto kočárku a nařídila jeho stažení z českého trhu. „Vzhledem k tomu, že kočárek není bezpečným výrobkem, bylo vydáno ochranné opatření, které spočívá v zákazu uvádění výrobku na trh, uložení povinností stažení výrobku z trhu a z používání a dále byla uložena povinnost účinným způsobem bezodkladně informovat o nebezpečnosti výrobku osoby, které by mohly být vystaveny nebezpečí plynoucímu z výrobku," uvedla Jana Příhodová, ústřední ředitelka ČOI.

Při zkoušce byly zjištěny následující nedostatky:  • Lůžková část při hlubokém provedení - při směru vozidla, kdy je rukojeť vzadu, došlo již při třetím nárazu k uvolnění lůžka od konstrukce. Přední klipsy se tak dostaly mimo konstrukci a dále nebylo možno ve zkoušce pokračovat.
  • U sportovního provedení kočárku došlo při směru vozidla, kdy je rukojeť vzadu, po deseti nárazech k posunutí sedačky po konstrukci o 21 mm. Přitom požadavek normy je maximálně 10 mm. Sedačka se uvolnila také při situaci, kdy byla rukojeť vpředu - zde došlo opět po deseti nárazech k posunu konstrukce o 20 mm, požadavkem normy je však také maximálně 10 mm.
  • Nedostatečné a neúplné informace v návodu k používání a značení na výrobku.


Sdílet na: Facebook Linkuj.cz
Přehled komentářů k článku
... doposud nebyl přidán žádný komentář ...
obrázek ke článku Nebezpečný dětský kočárek Implast Bolder 4 z Polska


(c) Naše výživa, 2010-2023 - Provozní podmínky serveru - Použití cookies - Kontakty    Zobrazit verzi: Klasická | Mobilní