Rum Bacardi

Bacardi je druh světlého rumu, který se vyrábí z cukrové třtiny. Společnost Bacardi založil Facundo Bacardí v Santiagu de Cuba v roce 1862. Produkty se časem dostaly do celého světa. Bacardi je jednou z největších rodinných společností na výrobu alkoholu, sídlí v San Juana v Portoriku a na Hamiltnu na Bermudách, pobočky má v řadě zemí karibské oblasti. Znakem Bacardi je ovocný netopýr kaloň, jenž prý žil v podkroví první palírny Bacardi. Rodiná společnost je proslavena zejména výrobou lehčích rumů, po celém světě prodává více jak 200 milionů lahví ročně. Velmi brzy se stal také základem pro koktejly Cuba Libre a Daiquiri.

obrázek ke článku Rum Bacardi

Pro Dona Bacardi byl tehdejší kubánský rum velmi těžký, proto ve svém volném čase začal experimentovat s destilací, fermentací, prvotní surovinou, míchací technikou a se skladováním rumu v dubových sudech. Jako zásadní inovaci přidal filtraci dřevěným uhlím, aby odstranil nečistoty vzniklé destilací. Výsledkem je dnešní jemná, lahodná a přitom velmi vyzrálá chuť rumu Bacardi.

  • Bacardi Superior – vznikl v roce 1862, jde o 37,5% originální lehký rum, vhodný k přípravě míchaných nápojů. Rum je čiré barvy, jemné chuti a suché vůně s nádechem vanilky a jemným aroma mandlí a tropického ovoce. V závěru je suchý a jemný. Zraje 1 – 2 roky v pečlivě vybraných dubových sudech. Po zrání se rum mísí a prochází druhou uhelnou filtrací, aby dosáhl maximální čistoty a charakteristické jemnosti.
  • Bacardi Black - nejmladší 37,5 % zlatorudý rum z rodiny rumů Bacardi, na trh byl uveden v roce 2005. Jde o tmavý, chutný a středně tělnatý rum s chutí švestek, vůní tropického ovoce, s tóny vanilky a meruněk. Má nejvýraznější aroma z celé řady Bacardi, doba zrání do 4 let.
  • Bacardi Gold - osobitý a zralý 37,5 % nebo 40 % rum, který má jemnou příchuť a klasickou Bacardi kvalitu. Míchání tohoto rumu s coca - colou nebo džusy dodává ten pravý karibský pocit. Doba zrání do 3 let.
  • Bacardi Reserva - je třpytivě zlaté 37,5 % nebo 40 % Bacardi smíchané z nejlepších zlatých rumů s dobou zrání do 3 let.
  • Bacardi Aňos 8 Years - prémiový 40% rum této značky. Tento nejjemnější karibský rum plné chuti byl původně určen pouze pro členy rodiny Bacardi a jejich nejbližší přátele. Pro dosažení nejvyšší jemnosti a plnosti v chuti zraje minimálně po dobu 8 let v malých soudcích z bílého dubu.


Sdílet na: Facebook Linkuj.cz
Přehled komentářů k článku
... doposud nebyl přidán žádný komentář ...
obrázek ke článku Rum Bacardi

Vyhledávání na webu nasevyziva.cz: 
domácí lékař Domací lékař - alternativní medicína

léčba, prevence, osvědčené postupy našich předků
 
 
Všechny články v aktuální sekci:


Další články najdete v sekci
Kubánský rum Bacardi - koktejly
 

(c) Naše výživa, 2010-2023 - Provozní podmínky serveru - Použití cookies - Kontakty    Zobrazit verzi: Klasická | Mobilní