Koloidní stříbro - přírodní antibiotikum

Vzhledem k velkému množství dezinfekčních a blahodárných účinků by bylo možné koloidní stříbro nazvat lékem století. Dle mnoha výzkumů jde o přírodní antibiotikum neškodné lidem, zvířatům i rostlinám. Dokáže zabít více než 650 patogenů, ničí bakterie, viry, parazity, plísně a houby. Jsou usmrceny i ty patogenní organismy, které se staly imunní vůči antibiotikům. Koloidní stříbro je bezbarvé, bez zápachu, netoxické, chuť je mírně kovová. V organismu se neshromažďuje, nedráždí sliznici, nevytváří závislost, neobsahuje volné radikály, nepoškozuje enzymy kožních buněk.

Tento prastarý lidový prostředek využívali lidé proti infekcím před příchodem antibiotik. Již staří Řekové a Římané dávali přednost stříbrnému nádobí před keramikou.

Velkým přínosem je možnost využití koloidního stříbra jako neškodného konzervačního prostředku pro zásoby vody v nádobách, které však musí být zároveň chráněny před světlem a nesmí být z kovu. Americká NASA používá stříbro pro udržení jakosti vody pro kosmonauty. Doporučuje se jedna čajová lžička na 2 litry vody.

V Japonsku se používají pro čištění vzduchu stříbrné rozprašovače a i většina leteckých společností používá stříbrné filtry.

Koloidní stříbro znamená, že stříbro je v podobě mikročástic o velikosti od 0,015 do 0,001 nm (nanometry) rozloženo v pevně stanovené koncentraci v roztoku. Tyto velmi jemné částice se ve tkáních neusazují, nýbrž neustále kmitají a jsou rychle a účinně k dispozici. Jelikož je velikost virů 15 až 150 nm a velikost bakterií 350 až 1000 nm, může koloidní stříbro pronikat k jádru patogenů a ničit je.

Koloidní stříbro se v těle dostává krví do buněk. Během několika dní se tak dostává do všech tkání a začíná působit. Po několika dnech je vylučováno z těla přirozenou cestou ven.

Při detoxikaci organismu nebo při nemoci není vhodné užívat velké dávky koloidního stříbra najednou, neboť by došlo k extrémnímu zatížení vyměšovacích orgánů (játra, ledviny, kůže, plíce, střeva). Tyto orgány by nestíhaly odvádět toxiny z těla ven a mohly by se dostavit bolesti hlavy, svalů, závratě, nevolnost a celková únava organismu. Pro podporu vylučování toxinů z organismu je důležitý dostatečný příjem tekutin.

Koloidní stříbro působí jako:


 • antibiotikum - vnitřní použití
 • antiseptikum - vnější aplikace
 • sanitizér (dezinfekce) - aplikace přímo na předměty

Léčebné účinky koloidního stříbra:


 • Posiluje imunitní systém – zvyšuje obranyschopnost organismu.
 • Je výborným pomocníkem při nachlazení, chřipce, kašli.
 • Očišťuje organismus od hlenu, který se ukládá v nosní dutině, plicích, na průduškách a dokonce i v žaludku, čímž vzniká ideální prostředí pro množení rozličných bacilů.
 • Napomáhá trávení - aktivuje trávicí enzymy a odstraňuje zánětlivé stavy, čímž mizí i nepříjemný zápach z úst.
 • Je účinné při průjmech - ničí bakterie, které ho vyvolávají.
 • Bojuje proti plísním - choroboplodné houby, kvasinky a plísně nabourávají celý organismus, zapříčiňují infekce vnitřních orgánů a vyvolávají kvasinkovou infekci (kandidózu), ale i kožní plísně, plísně na dlaních, nohách, nehtech a u žen poševní plísně. Často způsobují i zvětšení a bolestivost mízních uzlin.
 • Usnadňuje rychlé hojení ran na těle – lze jej aplikovat na popáleniny, omrzliny, proleženiny a jiná poškození kůže. Zabíjí bakterie, které způsobují mokvání ran, urychluje regeneraci poškozené tkáně.
 • Léčí akné, opary a ekzémy.
 • Odstraňuje bradavice.
 • Zlepšuje soustředění a zostřuje smysly.
 • Váže na sebe rtuť (např. z amalgamových plomb) a následně ji z těla vylučuje.

V lékařství se masti a zábaly založené na tomto kovu používají jako standardní léčba na popáleniny.

Vědci, kteří znají chemické schopnosti tohoto kovu, nabízejí stříbro jako dostupný, bezpečný a účinný prostředek proti takovým pohromám, jako jsou infekční onemocnění způsobená salmonelou či stafylokokem.

Koloidní stříbro se může aplikovat vstřikováním do krku, nosu, kapáním do očí při zánětech a alergiích, potíráním nebo stříkáním postižené kůže. Lze ho používat i jako deodorant v podpaží při nadměrném pocení. Aplikace koloidního stříbra je bezbolestná.

Další využití koloidního stříbra:


 • Při onemocnění zvířat (kožní plísňová onemocnění, odčervení, …) - přidávat do pití nebo vstřikovat injekční stříkačkou přímo do tlamičky či do zobáčku.
 • U rostlin - listy napadené parazity postříkat rozředěným koloidním stříbrem a tímto roztokem je i zalévat. Přidáním koloidního stříbra do vody s řezanými květy prodloužíme jejich svěžest.

Koloidní stříbro se nesmí užívat při přecitlivělosti na metalické stříbro.

Pokud je koloidní stříbro užíváno dlouhodobě ve vyšších dávkách (více než 200 ml denně), je třeba do stravy zařadit laktobacily, neboť koloidní stříbro může ve střevech poničit i zdravé bakterie. Oproti antibiotikům, která ničí střevní mikroflóru, nedochází však u koloidního stříbra k oslabení imunity.


Sdílet na: Facebook Linkuj.cz
Přehled komentářů k článku
... doposud nebyl přidán žádný komentář ...
Vyhledávání na webu nasevyziva.cz: 
domácí lékař Domací lékař - alternativní medicína

léčba, prevence, osvědčené postupy našich předků
 
 
Všechny články v aktuální sekci:


Další články najdete v sekci
Koloidní stříbro
 

(c) Naše výživa, 2010-2023 - Provozní podmínky serveru - Použití cookies - Kontakty    Zobrazit verzi: Klasická | Mobilní